مقایسه شیشه لمینیت و سکوریت

 

شیشه ایمنی بعنوان نوعی شیشه تعریف می‌شود که با تغییر در روش‌های تولید کمتر بشکند. زمانیکه شیشه ایمنی بشکند، طوری طراحی شده است تا کمتر تکه شود و به کسی آسیب برساند و همینطور تکه‌های شیشه راحت تر جمع شود.

شیشه‌های ایمنی از روش‌های مختلفی تولید می‌شود. این مقاله بیشتر بر روی دو نوع متفاوت از شیشه های معمول ایمنی توضیح می‌دهد: شیشه‌های سکوریت و شیشه‌های لمینیت

 

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت چیست؟

شیشه لمینیت نوعی از شیشه‌های ایمنی است که از دو یا چند لایه شیشه آنیل شده تشکیل شده است. در بین این شیشه‌ها لایه پلاستیکی یا پلی وینیل بوتیرال (PVB) قرار دارد. تجسم کنید که این نوع شیشه‌های لمینیت مانند ساندویچ هستند (شیشه، لایه پلاستیکی، شیشه)

بعضی از انواع شیشه‌های لمینیت از چند لایه شیشه تشکیل شده اند که در بین هر لایه PVB نیز قرار دارد. (تجسم کنید این نوع شیشه‌های لمینیت مانند کیک هستند).

 

شیشه لمینیت

ویژگی های شیشه لمینیت:

یکی از بزرگترین خاصیت‌های شیشه لمینیت این است که اگر شیشه بشکند، تکه‌های شیشه شکسته بجای آنکه به زمین بریزد به لایه پلاسیکی داخلی خود می‌چسبد.

استفاده‌های معمول شیشه‌های لمینیت:

 

شیشه سکوریت چیست؟

شیشه‌های سکوریت به نوعی شیشه ایمنی گفته می‌شود که با کمک گرما یا مواد شیمیایی استحکام شیشه بیشتر می‌شود. این پروسه تولیدی به نام ” گرمادهی” (tempering) نامیده می‌شود. شیشه‌های سکوریت تا 4 برابر استحکام بیشتری نسبت به شیشه‌های معمولی در اندازه و ضخامت یکسان دارند.

 

تفاوت شیشه های سکوریت و لمینیت

دیگر فواید شیشه های سکوریت:

 

شکستن شیشه های معمولی، سکوری و لمینیت

کاربرد شیشه‌های لمینیت در برابر شیشه سکوریت

همانطور که قبلا توضیح داده‌ام، امکان دارد مواقعی پیش بیاید که باید بین یکی از دو مدل شیشه‌های سکوریت یا لمینیت انتخاب داشته باشیم. در حالت معمول:

1- اگر به دنبال امنیت بیشتر هستید، از شیشه‌های لمینیت استفاده کنید. شیشه‌های لمینیت معمولا بعنوان شیشه‌های تجاری استفاده می‌شوند. لایه اضافی ونیل یا پلاستیک بین لایه‌های شیشه سدی ایجاد می‌کند که باعث دشواری شکست شیشه شود و به همین دلیل این نوع شیشه‌ها، فروشگاه یا شرکت شما را از دست متجاوزان یا آب و و هوای بد در امان نگه می‌دارد.

2- اگر به دنبال شیشه‌های داخلی ایمن هستید از شیشه‌های سکوریت استفاده کنید. شیشه سکوریت یک شیشه بسیار عالی برای داخل منزل شماست. لوازم شیشه‌ای مورد استفاده در وان و یا درب شیشه‌ای حمام از کاربردهای فراوان شیشه سکوریت است. این نوع شیشه‌ها براحتی تمیز می‌شوند و معمولا از شیشه‌های لمینیت ارزان‌تر هستند.

3- هردو این شیشه‌ها برای لوازم اتومات مثل خودروها قابل استفاده هستند.

 

کاربرد شیشه لمینیت

 

 

نتیجه گیری

بنده می‌توانم به شما در تعیین نوع شیشه مورد نیاز، تعمیر و یا نصب انواع  شیشه‌ها برای پنچره‌ها، فروشگاه، برج‌ها و بقیه مکان‌ها خدمت رسانی کنم. کافیست با من در ارتباط باشید یا فرم زیر را تکمیل کنید.

در اینجا ما دانش و تجربه زیادی در مورد انواع شیشه و کاربرد انواع شیشه‌های لمینیت و سکوریت داریم و به شما کمک خواهیم کرد چه نوع شیشه‌ای مناسب برج‌ها و ساختمان‌های شما، داخل منزل، دفتر و یا مغازه‌های شما است.

2 پاسخ

  1. سلام. برای میز نهارخوری بهتر است از شیشه سکوریت استفاده شود یا شیشه معمولی؟ برخی از شیشه فروش ها میگویند سکوریت روی میز راحت تر میشکند چون اگر به لبه هاش ضربه بخوره دیگه فایده ای ندارد. اما برای من سوال پیش می آید که اگر شیشه معمولی تحت چنان ضربه ای قرار گیرد، آیا نمیشکند؟؟؟
    من هر جا در اینترنت دنبال پاسخ گشتم متاسفانه پیدا نکردم و به همین دلیل چون شما نوشتین که اگر سوالی داشتیم با شما در تماس باشیم، الان دارم از شما میپرسم.

    1. سلام. برای میز نهار خوری حتما سکوریت استفاده شود. مهمترین دلیل اینکه اگر بشکند تکه های تیز ندارند و به کسی آسیب نمیرسد. گوشه های شیشه سکوریت حساس هستند اما از شیشه های معمولی همچنان خیلی مقاوم تر هستند.
      ممنون از اعتمادتون که از بنده سوال پرسیدید و عذرخواهی بابت تاخیر در پاسخ

Average
5 Based On 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *