کسب و کار | زمان مطالعه: 13 دقیقه

16 راهکار عالی برای موفقیت در کسب و کار

نویسنده: رضا عبداله نام

استراتژیست و مشاور کسب و کار توییت
راهکارهای موفقیت در کسب و کار

هر کسی میتونه یک کسب و کاری شروع کنه

پر کردن چند فرم کوتاه، گرفتن مجوزها و گواهینامه‌های لازم، تبلیغ به چند روش با شکل‌های متفاوت میتونه راه‌های شروع یک بیزینس باشه.

اما اجرای یک کسب و کار موفق قطعا داستان‌های متفاوتی داره.

بعنوان مثال، در ایالات متحده تقریبا 9 درصد از کسب و کارهای تازه یا با سابقه تعطیل می‌شوند. از سوی دیگر، فقط 8 درصد کسب و کار جدید شروع به فعالیت می‌کنند. از زمانیکه این اطلاعات جمع آوری شد، به این نتیجه رسیدیم که بیشتر از آن‌که کسب و کار بدست بیاریم، از دست داده شده و این آمار از زمان رکود اقتصادی 2007-2009 به این صورت تغییر کرده.

آمار تعطیلی کسب و کار

براساس اداره سرشماری ایالات متحده، تعداد زیادی از برنامه‌های تجاری در اواخر سال 2009 شروع به بازیابی کردند و از ده سال گذشته روند رو به رشد داشته است؛ که نشانه خوبی است.

اما، داده‌های سرشماری نشان می‌دهد که تعداد دستمزدهای برنامه‌ریزی شده (WBA) و برنامه‌های تجاری با رغبت زیاد (HBA) همان سطح بازگشت قبلی را نشان نداده‌اند. این خیلی خوب نیست.

میزان شکست کسب و کارهای جدید در بعضی نقاط تقریبا به نصف می‌رسد، علاوه بر آن نصف دیگری از کسب و کارها در 5 سال اولیه کار شکست می‌خورند.

آمار خوبی نیست، اما به این معنی است که 50٪ بیزینس‌ها تا مرز 5 سال در بازار زنده مانده‌اند. چشم انداز ما به نحوه مشاهده به آمار و ارقام بستگی دارد.

اداره مشاغل خرد در ایالات متحده می‌گوید كه تقریباً 80٪ مشاغل جدید در 12 ماه اول فعالیت خود را به خوبی انجام می‌دهند. اگرچه ممکن است این مسئله شما را متعجب کند، اما قطعاً این آمار، اطلاعات بهتری برای تمرکز روی شروع کسب و کار را نشان می‌دهد.

آمارهای یاد شده بسته به نوع صنعت تغییر می‌کند و خاص می‌شود. برخی از آن‌ها، مانند مراقبت‌های بهداشتی و کمک‌های اجتماعی، میزان بقای بسیار بالاتر از حد متوسط دارند. برخی دیگر مانند ساخت و ساز و حمل و نقل نرخ کمتری دارند. 

چرا کسب و کارها شکست می‌خورند؟

البته که دلایل بی‌شماری وجود دارد که ممکن است یک تجارت را با شکست مواجه کند. با این حال، طی تحقیقات فراوان، موارد معدودی وجود دارد که احتمال وقوع آن بیشتر از دیگر موارد است:

 

عدم نیاز:

یک سرویس یا محصول عالی شما را به جایی نمی‌رساند اگر نیاز به آن صفر باشد. دقت کافی و تحقیقات بازار در مراحل اولیه کسب و کار ضروری است.

 

 بی پولی:

راه اندازی و کارآفرینی گران است. برای گذراندن مراحل سخت کاری به پول، سرمایه گذار، وام و درآمد نیاز است.

 

افراد اشتباه:

موفق‌ترین صاحبان مشاغل و کارآفرینان می‌دانند که خود را باید با افرادی باهوش تر از خود احاطه کنند. شما به یک تیم قدرتمند نیاز دارید.

 

 رقابت خیلی زیاد:

اگر بازار از قبل اشباع شده است و در حال حاضر تعداد زیادی از ارائه دهندگان مستقر وجود دارند، شما در حال نبرد سختی هستید.

 

 قیمت گذاری:

اگر قیمت‌های شما خیلی بالا است، مشتری خود را محدود می‌کنید. اما اگر تعداد کالاهای گران خیلی کم هستند و شما درآمد کافی برای زنده ماندن ندارید، این راه بسیار خوب است.

 

اما این همه ماجرا نیست. دلایل زیاد دیگری برای شکست وجود دارد. مثل مکان‌یابی بد، برنامه کسب و کار ضعیف، بازاریابی بی‌اثر، گسترش سریع بازار و غیره.

اگر به امید ایده‌ال ها وارد بیزینس خود شوید، به احتمال زیاد شکست خواهید خورد. این تئوری دردناک ، متاسفانه صحیح است. برای موفقیت در کسب و کار باید فعالانه کار کنید. باید تا جاییکه امکان دارد تحقیق و مطالعه کنید و آموزش ببینید.

و همچنین باید به دنبال نکات و مسائلی باشید که به آن‌هایی که قبل از شما موفق شدند، کمک کرده است.
 

چگونه می توان یک کسب و کار را اداره کرد

 • بازار را بشناسید و KPI های مشخص تعریف کنید.
 • یک طرح تجاری کسب و کار تهیه کنید.
 • اهداف درآمد و سودآوری را تعیین کنید.
 • یک تیم منابع انسانی ایجاد کنید.
 • کارمندان مناسب استخدام کنید.
 • مزایایی را برای کارکنان ارائه دهید.
 • راهکارهای مناسب را برای استراتژی رشد خود پیاده کنید.
باید از اول شروع کنی
ضرب المثل کسب و کار
ضرب المثل

 ضرب المثلی قدیمی که باید قبل از شروع سریع فعالیت‌های کسب و کاری به آن توجه کنید؛ نه تنها در مورد تجارت (مثل تحقیقات بازار، اهداف حرفه‌ای، شخصیت خریدار) بلکه در مورد شخص خودتان نیز صدق می کند.

1- بازار را بشناسید و KPI های مشخص تعریف کنید

اهمیت انجام این مورد را اصلا دست کم نگیرید. ” تحقیقات دقیق بازار”

شما به اطلاعات مشخصی در مورد مشتریان ایده‌آل خود، رقابت موجود، رشد و تقاضای مورد انتظار، روند بازار و موارد دیگر نیاز دارید. این نوع بینش بسیار ارزشمند است و به شما کمک می‌کند تا با آگاهی از تصمیمات و اهداف تجاری خود تصمیم بگیرید.

و شما باید 4P کاملا شفافی داشته باشید: محصول، قیمت، تبلیغات و موقعیت مکانی. آن‌ها می‌توانند شما را در ایجاد تحقیقات بازار، برنامه بازاریابی و شخصیت‌های مشتری راهنمایی کنند و اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، به عنوان یک نقطه شروع خارق العاده عمل می‌کنند.

” 4P ترکیبی” بازاریابی در حال تکامل است و شاید بخواهید 8P را بررسی کنید که بازاریابی مدرن را با دقت بیشتری منعکس می کند. آن‌ها شامل محصول، قیمت، مکان، تبلیغات، افراد، روند، شواهد فیزیکی و عملکرد هستند.

با اینکه اهداف تجاری و تحقیقاتی را در دست دارید، اما فراموش نکنید که در مورد خواسته‌های شخصی خود نیز فکر کنید. دلیل اینکه چرا شرکت‌های هواپیمایی به ما دستور می‌دهند قبل از کمک به دیگران ماسک اکسیژن خود را بگذاریم این است که اگر از خود مراقبت نکنیم، نمی‌توانیم از شخص دیگری مراقبت کنیم.

به همین ترتیب، اگر اهداف و برنامه‌های شخصی برای سلامت روان خود نداشته باشید، در اداره کسب و کار خود به اندازه کافی موثر نخواهید بود.

2- تنظیم برنامه تجاری کسب و کار

این که شما یک طرح تجاری رسمی ایجاد کنید، یا اینکه به سادگی اهداف حرفه ای، گردش کار یا هر مورد دیگری را ثبت کنید؛ این افکار باید در جایی نوشته شده و با تمام ذینفعان به اشتراک گذاشته شود.

در عصر دیجیتال، اشتراک‌گذاری آسان‌تر از هر زمان دیگری است. یک سند زنده که در فضای ابری ذخیره شده و برای همه قابل دسترسی است، نه تنها امکان سازگاری و همکاری را فراهم می‌کند، بلکه امکان تکامل نیز در طول زمان فراهم می‌شود. تغییرات را می‌توان به طور خودکار ایجاد، ذخیره و به اشتراک گذاشت تا همه افراد آنلاین تغییرات را ببینند و برای بهبود آن ایده دهند.

با این حال، نکته کلیدی در اینجا نوشتن همه چیز است. فقط تعیین اهداف و فرایندها کافی نیست. تحقیقات نشان می‌دهد که در واقع وقتی آن‌ها را یادداشت می‌کنیم به آن‌ها دست می‌یابیم و آن‌ها را به یاد می‌آوریم. زمانیکه اثری را خلق می‌کنیم بهتر از زمانیکه فقط می‌خوانیم، یاد می‌گیریم.

طرحی ایجاد کنید. اهداف تعیین کنید. نوع گردش کار را مشخص کنید و آن‌ها را یادداشت کنید.

3- اهداف درآمد زایی و سودآوری را تعیین کنید

برای موفقیت یک کسب و کار، باید پول کافی برای ادامه فعالیت و درآمدزایی کسب کرد تا بتوان برای رشد در آینده، سرمایه گذاری مجدد کرد. به عنوان یک صاحب کسب و کار، بسیار مهم است که درک کنید وضعیت درآمدی و سوددهی کسب و کار شما چگونه است.

خرج‌کردها و محاسبه هزینه‌های کسب و کار از جمله تأمین منابع مالی، تولید، کارکنان، سرمایه و سایر موارد، تعیین می‌کند که کسب و کار شما برای موفقیت در هر ماه، هر فصل و هر سال به چه میزان درآمد نیاز دارد.

همچنین زمان خوبی برای بازدید مجدد از ساختار قیمت گذاری بیزینس است. آیا محصولات شما قیمت مناسبی دارند؟ برای رسیدن به اهداف درآمد و سودآوری خود به چه تعداد فروش در هر واحد نیاز دارید؟ این اطلاعات را به طور واضح و مستند ارائه دهید تا دقیقاً بدانید برای ادامه کار و رونق کسب و کار خود باید چه کارهایی انجام دهید.

4- تیم منابع انسانی خارق العاده ایجاد کنید

مشاغل معمولاً قدرتی را که فرهنگ و تعامل کارمندان می‌تواند در تمام جبهه‌های شرکت از استخدام تا انجام مصاحبه اخراج داشته باشد را نادیده می‌گیرند.

علی اندرسون از BambooHR می گوید: “HR خوب و همکاری بی‌وقفه با ابزارهای عالی می‌تواند شرکت شما را به سمت بهتر شدن تغییر دهد.”

کارمندان خوشحال و متعهد کارهای بزرگی انجام می‌دهند و رشد سریع شرکت را به دنبال خواهد داشت.

براساس صحبت‌های اندرسون:

 • وقتی شرکت‌ها روی آموزش و فرایندهای جذب کارمند خود سرمایه گذاری می‌کنند، متوجه می‌شوند که کارمندانشان برای انجام کارهای بزرگ و پذیرفتن چالش‌های بیزینس آمادگی بیشتری دارند.
 • برداشتن گام‌هایی برای اندازه‌گیری و بهبود میزان مشارکت کارکنان و امتیازات خالص تشویق کننده  کارمندان می‌تواند باعث افزایش بهره‌وری و بهبود احساسات کارکنان شود. علاوه بر آن، کارمندانتان به احتمال زیاد بیزینس شما را به دوستانشان توصیه کنند.
 • جلسات بررسی عملکرد ماهانه یا فصلی باعث ایجاد رفاقت تیمی و بهبود سلامت روان کارکنان می‌شود. این جلسات همچنین می‌تواند فضای اعتماد ایجاد کند که منجر به نوآوری بیشتر می‌شود.

کسب و کارهای کوچک می‌توانند با داشتن فرهنگ مثبت، مسیر شغلی قوی و استخدامی‌های بی‌تعصب و آموزش دیده، نامزدهای کمیابی را برای استخدام جذب کنند. “تیلور دوموشل” از Peak Sales Recruiting تأیید می‌کند که:

“یک فرهنگ حمایتی و یک مسیر شغلی قوی کلید جذب بهترین‌هاست.”

“متخصصان برجسته، نه فقط در تیم تخصصی خود، بلکه در سراسر سازمان به افراد و سیاست‌ها احترام شایسته می‌گذارند؛ آن‌ها می‌خواهند برای شرکت‌هایی کار کنند که برای انجام کارهایشان ارزش قائل هستند. برای جذب استعدادهای برتر، مدیران باید فرهنگ مثبت و حمایتی خود را بزرگ جلوه دهند و با نحوه عملکرد خود، این مورد را برجسته کنند که موقعیت کارمند، بخشی از عوامل اصلی رشد شرکت است. “

تیم‌های خوب منابع انسانی با داشتن انباری از ابزارهای عالی می‌توانند شرکت شما را به سمت بهتر شدن تغییر دهند. کارمندان خوشحال و متعهد کارهای بزرگی انجام می‌دهند و رشد سریع شرکت را به دنبال خواهد داشت.

5- افراد متخصص و صحیحی استخدام کنید

فقط یک تیم معمولی نسازید_ به فکر ساخت سوپر تیم باشید

به میزانی که بودجه و تقاضا اجازه می‌دهد، اطراف خود را با متخصصان حوزه‌هاییکه شما در آن تخصص ندارید محاصره کنید. از آن‌ها درخواست ورودی و بازخورد کنید. آن‌ها را در تصمیماتی مشارکت دهید که مستقیم و غیرمستقیم بر آن‌ها تأثیر بگذارد تا سرمایه گذاری بیشتری را در آنچه که می‌سازید تقویت کنید و با هم تصمیمات بهتر و آگاهانه تری بگیرید.

“وقتی برنده می‌شوید، همه برنده می‌شوید.”

اما این همه ماجرا نیست. Nico Prins از Launch Space می‌گوید: “تهیه یک استراتژی پردازشی روشن برای کارمندان و یک سیستم برای اندازه‌گیری نتایج مهم است.” “قرار دادن سیستم‌ها در زمان مقیاس‌پذیر شدن کسب و کار بسیار کمک می‌کند، به ویژه اگر به سرعت در حال بزرگ شدن هستید، و از زمان کاری و تعداد ارتباطات بین کارمندان می‌کاهد.”

اشتباه شماره یک کارآفرینان این است که در تلاش برای انجام بیش از حد کارها هستند. سعی نکنید همه کارها را خودتان انجام دهید. سطح و اندازه شما مهم نیست، روش‌های کم هزینه و در دسترس برای بیرون آوردن برخی وظایف از کارهای روزانه شما وجود دارد.

گیلز توماس از استودیوی Whole Design پیشنهاد می‌کند:

“بعضی از وظایف را به متخصصان برون‌سپاری کرده و ساعتی پرداخت کنید، اگر توانایی پرداخت به نیرو را ندارید و یا به نیروی کار تمام وقت نیاز ندارید.”

“خدمات تولید شده ساده‌ترین کالا برای خرید است، زیرا می‌بینید که از قبل چه چیزی دریافت می‌کنید و در پایان ماه هیچ گونه فاکتور کارکرد به ازای ساعت را دریافت نخواهید کرد.”

بسیاری از مشاغل جدید در مراقبت از کارمندان خود غافل می‌شوند – و آنچه که رهبران کسب و کار متوجه آن نیستند این است که فرهنگ شرکت در زمانی که شرکت هنوز تازه تاسیس است ایجاد می‌شود.

صاحبان مشاغل و رهبران موفق به مقدار نیاز به کارمندان، فریلنسرها و مشاوران تفویض اختیار می‌کنند. این کار باعث می‌شود کارمندان تمام وقت، کارهای معمول همیشگی را کم کنند و به شما و تیم شما اجازه داده می‌شود تا روی زمینه‌های تخصصی خاص خود تمرکز کنید.

6- مزایایی را برای کارکنان ارائه دهید.

قسمتی کلیدی در ایجاد یک تیم قدرتمند این است که اطمینان حاصل کنید تیم شما دارای انگیزه، شهامت و به خوبی مراقبت شده است تا بتواند به طور موثر کار خود را انجام دهد. به همین دلیل ارائه مزایا به کارمندان بسیار مهم است.

هنگام تصمیم‌گیری در مورد استخدام، میزان بودجه‌ای را که برای تأمین مزایای کارمندان در نظر دارید، در نظر بگیرید. هنگامی که مقدار بودجه خود را شناختید، در نظر بگیرید که چه مزایایی در سطح ملی، شهری و محلی برای تجارت شما لازم است.

برخی از مزایای مورد نیاز ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • مالیات و بیمه بیکاری
 • مرخصی برای انتخابات، تشویقی برای کارمندان رده بالا و امریه برای سربازان
 • غرامت کارگران در هنگام ایجاد مشکل
 • انطباق قوانین با قانون مرخصی خانوادگی و پزشکی (FMLA)

پس از در نظر گرفتن هزینه‌های مزایای مورد نیاز، می‌توان تعیین کنید که چه مزایای انتخابی را ارائه می‌دهید. بدانید که این مزایا اغلب مواردی است که باعث می‌شود کارفرما به خصوص در بازار کار داغ رقابت کند و کارمندان قوی‌تری در اختیار داشته باشد. مزایای اضافی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • بیمه خدمات درمانی و تکمیلی
 • پس انداز بازنشستگی
 • پرداخت حقوق برای روزهای تعطیلات
 • بیمه معلولیت (برای برخی از کسب و کارها واجب است)
 • بیمه عمر

تجزیه و تحلیل‌های رقابتی برای اینکه ببینید شرکت‌های دیگر در صنعت شما به کارمندان خود چه پیشنهادهایی می‌دهند، روشی مفید برای کمک به شما در درک مزیت‌های ارائه شده رقبا است.

7- ابزارهای مناسب را برای استراتژی رشد خود پیاده کنید.

تعداد برنامه‌ها، محصولات و راه حل‌های خدماتی موجود بر پایه نرم افزار در حال رشد تصاعدی هستند. ابزارهایی را که می‌توانند در بهینه‌سازی کسب و کار شما کمک کنند را شناسایی و استفاده کنید.

به لطف هزینه‌های نزولی  فناوری، حتی مشاغل کوچک نیز همه ابزارهای مورد نیاز را به راحتی در اختیار دارند. اما انتخاب موارد مناسب می‌تواند چالش برانگیز باشد. به گفته مانوی آگاروال از SocialPilot، نکاتی وجود دارد که هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه “ابزار مناسب” چیست باید در نظر داشت:شروع است.

 • فرایندهایی را که می‌خواهید از هر ابزاری برای آن‌ها استفاده کنید صفر کنید.
 • ببینید که چگونه هر یک از این ابزارها می‌توانند روند کار را راحت تر یا کارآمدتر کنند.
 • گرچه ممکن است ابزار کلی و فول تسک وسوسه انگیز باشد(برنامه‌ای که جامع باشد و تمام وظایف از یک برنامه انجام شود)، اما بهتر است یکی را انتخاب کنید که وظیفه‌ای کاملاً خاص را انجام دهد.
 • بین ارزش افزوده‌ای که برنامه به ما می‌رساند و مقدار هزینه دریافتی مقایسات لازم را انجام دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که این ابزار مقیاس پذیر است – اینکه همراه با کسب و کار شما رشد می‌کند و می‌تواند نیازهای متغیر کسب و کار شما را برآورده کند.

اگر مجموعه‌ای از ابزارها را برای ساده‌سازی فرآیندهای کسب و کار خود اجرا نکرده‌اید، استفاده از CRM محلی، راه حل عالی برای شروع است.

راهکارهای کسب و کار موفق

 1. بر تجربه مشتریان تمرکز داشته باشی
 2. بیاد داشته باش که همیشه شنونده خوبی باشی
 3. رهبر بهتری باشی
 4. اعتماد جلب کنی
 5. پیام مورد نظرتو بین افرادت توزیع کنی
 6. پلتفرم کسب و کارتو ارتقا بدی
 7. پروسه فروش خود را مرتبا مورد بازبینی قرار بدی
 8. از اتفاقات و کارها یادداشت برداری
 9. بیرون از دفترت باش و از نزدیک در جریان کارها قرار بگیر

آماده هستید که بیزینس خود را به سطح موفقیت بعدی برسانید؟ این نکات آزمون شده و قطعی از بین نکات مثبت موجود را امتحان کنید.

1- بر تجربه مشتریان تمرکز داشته باشی

تجربه مشتری (CX) آماده است تا عامل کلیدی تفاوت شخصی شما و کسب و کار شما در سال آینده یا بیشتر باشد، اگرچه که ممکن است این کار را قبلا کرده باشد. کاملا مشخص است که ارزش این تجربه و داده‌های مربوط به آن بیش از قیمت و بیشتر از خود محصول هستند.

تجربه مشتری به معنای احساسی است که شما با مشتری خود می گذارید. و این درک از برند در هر مرحله و هر نقطه ازسفر مشتری، پروسه خرید را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

مشتریان از ابتدا تا انتها تجربه عالی را می‌خواهند و انتظار دارند. 86٪ از مصرف کنندگان مایل به پرداخت حق انعام VIP برای دریافت تجربه بهتر هستند، 73٪ آن را به عنوان یک عامل مهم در هر تصمیم خرید ذکر می‌کنند و 65٪ می‌گویند تأثیرگذاری آن بیشتر از تبلیغات شگفت انگیز است.

تجربه کاری موفق

آیا شما آماده ارائه این تجربه هستید؟ آیا شما بیش از انتظار CX خود، تجربه تحویل می دهید؟ شما باید اینگونه باشید.

2- بیاد داشته باش که همیشه شنونده خوبی باشی

وقتی صحبت از گوش دادن و جمع آوری بازخورد است، شما حق انتخاب گزینه دیگری ندارید. می‌توانید درگیر گوش دادن به امور اجتماعی، انجام نظرسنجی‌ها، جمع‌آوری داده‌ها در مورد احساسات مشتری از طریق سیستم امتیازدهی خالص (NPS) یا بازخورد از طریق تماس یا ایمیل و صرفاً پرسیدن شوید.

خواه شما بخواهید یا نخواهید مردم در مورد شما و برند شما صحبت می‌کنند. آیا واقعا به آنچه آن‌ها می‌گویند گوش می‌دهید و توجه می‌کنید؟

به بازار و مشتریان خود گوش فرا دهید. خود را سازگار و انعطاف پذیر کنید، اما درمورد ارزش‌های اصلی، اعتقادات و اهداف اصلی خود تردید نکنید.

یوجین وو، مدیرعامل Venngage می‌گوید: “من به عنوان بنیان‌گذار یک استارت آپ مستقل، چند ارزش اصلی را پذیرفته‌ام.” “این ارزش‌ها شامل تحقق مأموریت ما برای مدت زمان طولانی به جای خروج سریع، ایجاد ارزش برای مشتریان ما با کمک به آن‌ها در حل مشکلات واقعی، مسئولیت پایداری مالی خودمان، مقیاس گذاری با سرعت خودمان، انجام کارهای صحیح و مهم‌ترین ارزش که این فقط تجارت است.” این فلسفه همه جنبه‌های فرایند تصمیم‌گیری من را هدایت می‌کند زیرا من در چهار سال گذشته Venngage را به یک تجارت مستقل، در حال رشد و سودآور تبدیل کرده‌ام. “

3- رهبر بهتری باشی

قبل از هر چیز، ویژگی‌های مورد نیاز در رهبری برای ایجاد چشم انداز بلند مدت کسب و کار خود ایجاد کنید. رهبران بزرگ صداقت، پاسخگویی، همدلی، فروتنی، دید، نفوذ و جهت‌گیری سازمانی برای تکمیل ایده‌ها را از خود به نمایش می‌گذارند.

حتی به عنوان یک صاحب کسب و کار جدید و بدون کارمندان دیگر، شما مسئول هدایت تجارت خود به سمت موفقیت هستید. با رشد شما (امیدوارم) و ورود افراد دیگر، این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

آیا مجموعه مهارت‌های مورد نیاز یک رهبر را دارید؟ اگر نه، آن را دریافت کنید. اگر چنین است، آن را زندگی کنید.

4- جلب اعتماد کنی

پایه و اساس تجارت شما بر پایه اعتماد به مشتریان شما بنا شده است. 91٪ از مصرف کنندگان اظهار داشتند که تمایل به خرید از برندی که به آن اعتماد دارند بیشتر است. برای توسعه آن، مطمئن شوید که تجارت شما بیش از حد انتظار و خواسته‌های آن‌ها است، یک جامعه وفادار ایجاد کنید و مطمئن شوید که محصول شما دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهد که آن را بیان می‌کنید.

5- پیام مورد نظرتو بین افرادت توزیع کنی

هدف اصلی مورد پنجم این است که پیام درست به افراد درست در زمان درست انتقال یابد.

و در سال 2020، این راهکار به معنای پذیرفتن انقلاب دیجیتالی در ارتباطات و بازاریابی شما است. مشتریان شما کجا هستند؟ آنلاین. چگونه آن‌ها ارتباط و تعامل با مشاغل و دیگران را ترجیح می دهند؟ به صورت دیجیتالی

در ذیل، متداول‌ترین روش‌ها برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه آورده شده است:

 • دسترسی از طریق ایمیل و بازاریابی ایمیلی
 • شبکه‌های اجتماعی
 • وبسایت تجاری
 • تبلیغات کلیکی
 • بازاریابی محتوا

اگر می‌خواهید چشم‌ها را جلب کنید و مشتریان را راضی نگه دارید، فعالیت بازاریابی در کانا‌های مختلف بیش از هر زمان دیگر مهم است.

باید کانال‌های مختلفی که مصرف کنندگان مدرن استفاده می‌کنند در یک تجربه یکپارچه ادغام شود.

مشتریان می‌خواهند تحقیق در مورد کالا، ارتباط با برند، تعامل، خرید، روابط و منافعشان مطابق شرایط خودشان باشد و به روشی انجام گیرد که آن‌ها می‌پسندند. و اگر امکانات را برای آن‌ها فراهم نکنید، مشتریان شخص دیگری را پیدا خواهند کرد که امکانات فوق را داشته باشد.

6- پلتفرم کسب و کارتو ارتقا بدی

مشاغل موفق بستر اصلی مخصوص خودشان ایجاد می‌کنند تا پیام خود را برای مخاطبان به اشتراک بگذارند.

بله، ما استقاده از کانال‌هایی مثل فیسبوک، بازاریابی ایمیلی، تبلیغات دیجیتال و موتورهای جستجو برای جذب مشتری جدید را توصیه می‌کنیم، در عین حال مشاغل قدرتمند نیز انرژی خود را بر روی یک بستر اصلی که خود دارند متمرکز می‌کنند.

برندینگ، طراحی، لحن و شخصیت یک شرکت تازه تاسیس، باید در هر کانال بازاریابی همسو باشد و به وب‌سایت تازه تاسیس شرکت اشاره کند. علاوه بر این، داشتن وب‌سایت شخصی به شما کانالی می‌دهد که متعلق به خودتان است تا محتوای خود را تبلیغ کنید. محتوای باکیفیت و ارزشمند باعث افزایش بازدید و سوق مشتریان می‌شود.

باید مطمئن شوید که محتوای تولید شده، در حال حل یک مشکل یا مسئله موجود است. ناتان گاتچ از Gotch SEO می‌گوید: “یکی از راه‌های اثبات اینکه افراد به دنبال راه حل برای” مشکلات “خود هستند، تحقیق در مورد کلمات کلیدی است. ” می‌توانید کلمات کلیدی دقیقی را که مشتریان احتمالی شما از آن استفاده می‌کنند با ابزاری مثل UberSuggest یا Google Keyword Planner پیدا کنید. سپس محتوا را در حول کلمات کلیدی پیدا کنید.

ولی این موضوع اینجا متوقف نمی‌شود. والری تورجئون از Brandpoint می‌گوید: ” محتوا همچنین یک ابزار فروش ارزشمند است. ” در حالی که یک تیم فروش قوی برای بستن هر معامله ضروری است، خریداران بیشتر تمایل دارند تا اول خودشان آموزش ببینند و قبل از مکالمه با بخش فروش، با محتوای دیجیتال درگیر شوند. طبق تحقیقاتForrester، شصت  هشت درصد از خریداران B2B اظهار داشتند” با ما تماس نگیرید، ما براساس اولویت، شما را فراخوانی خواهیم کرد. استراتژی محتوا کمک می‌کند تا تولید و توزیع محتوای شما در ابتدا در مقابل خریداران قرار داده شود و کمک می‌کند مشتریان بالقوه به تیم فروش هدایت شوند.

علاوه بر این، به گفته متخصص بازاریابی آیزاک جوستنزن از Constant Content، داشتن استراتژی بازاریابی محتوای موثر یکی از بهترین راه‌ها برای برجسته سازی در بازار آنلاین شلوغ امروز است. او می‌گوید: “اما تولید مداوم محتوای با کیفیت بالا آسان نیست.” “به همین دلیل است که بسیاری از مشاغل موفق، تولید محتوا را از طریق برون سپاری انجام می‌دهند.”

7- پروسه فروش خود را مرتبا مورد بازبینی قرار بدی

فرایند فروش خود را کامل کنید و تلاش خود را با تیم و نرم افزار مناسب مقیاس بندی کنید تا کارهای بیشتری با زحمت کمتر انجام شود.

به جای سیستم عامل‌های پراکنده، صفحات گسترده و ابزارهای ایمیل، فرایند فروش خود را در یک CRM و یک پلتفرم فروش متراکم تجمیع کنید. با استفاده از ترکیبی از ابزارهای فروش مناسب، می‌توانید هر هفته ساعت‌ها در وقت صرفه جویی کنید و می‌توانید نرخ بسته شدن قرارداد خود را 28٪ افزایش دهید.

ابزارهای مناسب شما را قادر می‌سازد انتظارات مشتری را برآورده کرده و از آن فراتر ببرید. به عنوان مثال، تحقیقات HubSpot نشان می‌دهد که 82٪ از مشتریان در صورت داشتن سوال از بخش بازاریابی یا فروش، پاسخ “فوری” را مهم یا بسیار مهم ارزیابی می کنند و 90٪ در مورد سوالات خدمات مشتریان، انتظار واکنش سریع دارند.

برای برآورده کردن این انتظارات، به بازدیدکنندگان دیجیتال خود این امکان را بدهید تا با اجرای یک راه پاسخگویی سریع مانند CallPage، ظرف چند ثانیه با شما تماس بگیرند. این ابزار، که در صفحه وب شما پیاده سازی شده است، مکالمه فوری را تشویق می‌کند و مشتری بالقوه را در 28 ثانیه به یک مشاور متصل می‌کند. اجرای این راهکار تأثیر مستقیم و مثبت بر نرخ تبدیل و نتایج فروش دارد. علاوه بر این نرم افزار چت زنده نیز می‌تواند به رفع نیاز فوری کمک کند.

8- از اتفاقات و کارها یادداشت برداری

فهرستی دقیق از هر کاری که انجام می‌دهید را داشته باشید و همه وظایف نوشته شده را به مراحل ساده‌تر تقسیم کنید. کدام وظایف و فعالیت‌هایی را می‌توانید بدون از بین بردن کیفیت، برون سپاری یا واگذار کنید؟ این کار را انجام دهید.

تفویض وظایف این امکان را به شما می‌دهد که  روی 20٪ از تسک‌هایی تمرکز کنید که 80٪ نتایج شما را ارائه می‌دهد، همانطور که در اصل پارتو توضیح داده شده است. گال دوبینسکی از Poptin می‌گوید: “بر جریان کار تمرکز کنید، نه کار”. “هنگامی که بیزینس شما بر اساس فعالیت‌های تکرار شونده باشد، زمان بیشتری برای رشد خواهید داشت.”

9- بیرون از دفترت باش و از نزدیک در جریان کارها قرار بگیر

تقریباً هر کاری به صورت آنلاین انجام‌پذیر است، بنابراین وسوسه انگیز است که فقط در پشت صفحه کامپیوتر خود پنهان شوید. اما فراموش نکنید که هر از گاهی از دفتر خارج شوید.

مشارکت در برقراری ارتباط شخصی، ارتباطات رو در رو، شرکت در رویدادها و شبکه‌سازی از جمله موارد مهم موفقیت در بیزینس است.

کارآفرینان تنها افرادی هستند که برای جلوگیری از 40 ساعت کار در هفته 80 ساعت در هفته کار می‌کنند. -لوری گرینر

اشتراک گذاری مقاله فراموش نشه لطفا
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در print
Print
لطفا به مقاله امتیاز دهید
5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استراتژی محتوا
استراتژی کسب و کار
رضا عبداله نام

چند چک لیست کاملا کاربردی برای تولید استراتژی محتوای عالی

چگونه استراتژی تولید محتوا موفقی بسازیم و ارتقا دهیم. برای ایجاد نقشه راه استراتژی محتوا باید بدنبال طی کردن چهار مرحله مختلف باشیم. این مراحل هرکدوم گام‌های میانی دارند که این گام‌ها نیز باید برداشته بشن و بعد از اون عمیق‌تر میشیم و بدنبال جزئیات میگردیم تا خواسته خود را عملی کنیم.

ادامه مطلب »
استراتژی کسب و کار
استراتژی کسب و کار
رضا عبداله نام

استراتژی کسب و کار چیست؟ چگونه می‌توان یک استراتژی کسب و کار موثر نوشت؟

چطور استراتژی کسب و کار ایجاد کنیم
1: آرمان‌های کسب و کار خود را مشخص کرده و اهداف خود را تعیین کنید تا پیشرفت در دستیابی به آن آرمان اندازه‌گیری بشه

2: اشاره به اینکه چه بخشی از بازار را قرار است تصاحب کنی

3: برنامه‌ریزی اینکه چطور رقیباتو جا بذاری

4: درک اینکه چه توانایی‌هایی نیاز است تا در رقابت با رقبا پیروز شوی و در کسب و کارت موفق باشی

5: تصمیم بگیری که چه سیستم‌های مدیریتی برای رسیدن به این شایستگی‌ها نیاز است

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *