.

.

.

.

تدوین استراتژی‌های درست جهت کمک به برندینگ حرفه‌ای

.

.

.

..

 
 

اصلاح کسب و کار به سمت نیاز مشتری، ارتباط بیشتر با مشتریان، رقابت و کسب سود بیشتر

.

.

.

.

.

 

..

آیا برنامه‌ریزی استراتژی شما 

به موقعیت کنونی برندتان کمکی می‌کند؟

آیا مشتریان هدف شما می‌دانند که در حال صحبت با آن‌ها هستید؟

آیا تلاش می‌کنید که نشان دهید چقدر برند شما متفاوت است؟

آیا مشتریان هدف شما فکر می‌کنند ارائه برند شما مرتبط با نیازشان است؟

آیا آخرین کمپین شما شکست خورد؟

آیا برند شما برای کشش و موفقیت تلاش می‌کند؟

آیا تاکتیک‌ها و پیغام برندتان را تغییر داده‌اید اما کمکی نکرده است؟

آیا ناامید شده‌اید که برند شما هنوز نتواسته جایگاه خود را پیدا کند؟

آیا هنوز به اهداف فروش خود نرسیدید و مطمئن نیستید چگونه به اهداف خود میرسید؟

مهندسین برند ما برای مشتریان B2B و B2C شما کار می‌کنند.

چگونه به شما کمک می‌کنیم؟

استراتژی کسب و کار

اجرای برنامه‌های ورود به بازار

تحول دیجیتال

پیاده‌سازی CRM

برنامه ایجاد ارزش 360 درجه

بنیادهای راه‌اندازی تجارت الکترونیک

بازاریابی و برندینگ

استراتژی برندینگ

استراتژی‌های تجاری

تحقیق بازار

شناسایی بازار هدف

استراتژی و برنامه‌ریزی بازاریابی

برنامه‌ریزی تبلیغات چند محوره

پیاده‌سازی ارزش‌های پیشنهادی

استراتژی سازمان و مالی

تدوین استراتژی مالی شرکت

استراتژی مالکیت و ادغام

مذاکرات مربوط به قرارداد شخص ثالث

ابزارهای عملکردی و مدیریتی

دروازه‌های پرداخت

مدیریت منابع انسانی

تعریف KPI ها

راه‌های بازگشت سرمایه کوتاه مدت و بلند مدت

“به جرگه نخبگان خالقان ارزش پایدار بپیوندید”

 

شتاب رشد را بیشتر کنید، با تیم خود هماهنگ‌تر شوید، بهره‌وری را ارتقا دهید و خیلی موارد بیشتر

برنامه‌ریزی استراتژی، برنامه‌ریزی رشد، برنامه‌ریزی بلند مدت، هدف گذاری و هرچه که اسمش را می‌گذارید، سازمان شما احتیاج دارد تا بداند که الان در کجا بسر می‌برد و از چه نقطه‌ای باید حرکت کند. و همه باید در همان نقطه برنامه ریزی شده باشند، به ویژه اعضای تیم ارشد رهبری شما. شما احتیاج دارید تا استراتژی شفافیت، تمرکز و تمایل را در سازمان خود بسازید.

* در دوران اختلال، داشتن استراتژی از همه فعالیت‌ها مهم‌تر است. ما راه حل‌های خلاقانه پیشنهاد می‌دهیم تا به شرکت‌ها کمک شده استراتژی برنده پیاده کنند. ما با متخصصان خود تلاش می‌کنیم تا توانایی، ابزار، فناوری و استعدادهای بی‌نظیری برای هر کسب و کار رشد و ارتقا داده شود. 

به شما کمک خواهیم کرد تا در شرایط اکو سیستم متغیر، حرکت در شرایط عدم قطعیت و انعطاف پذیری با موفقیت حرکت کنید. 

 

 

برنامه ریزی استراتژی کار غیر معمولی نیست، اما ساده هم نیست

بخش ساده

قلب برنامه ریزی استراتژیک پاسخ دادن به سوالات مهم ذیل است:

 

 – ما الان کجا هستیم؟

– موفقیت در آینده چه شکلی است؟

– چه شکاف‌هایی بین موقعیت کنونی ما و موقعیت انتظار داشته ما در آینده وجود دارد؟

–  کدام شکاف ها برای پریدن از موقعیت کنونی مهم‌ترین هستند؟

– چه کسی باید چه کارهایی در چه زمان‌هایی انجام دهد؟

بخش دشوار

به این صورت است که وسوسه کنیم واقعیت‌های فعلی را به جلو بکشیم. فرضیات و سوگیری‌های چالش برانگیز در مورد شغل و بازار شما سخت است.

این کار آسانی است که لیست بلند بالایی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا به اهداف خود در آینده نزدیک شوید تهیه شود. اما آن لیست ممکن است منایع شما را هدر دهد (زمان، نیروی کار، پول و…)

اولویت بندی کاری که باید انجام دهید در مقابل کاریکه می‌توانید انجام دهید سخت است.

طرحیکه در واقعیت عملی نشده است فقط یک رویاست!  دستیابی به همترازی و به واقع رساندن یک برنامه عملی دشوار است.

چه انتظاراتی باید از یک کارگاه برنامه‌ریزی داشت؟

اگر شما به برنامه‌ریزی استراتژی فکر می‌کنید، پس اجتمالا به این نکته رسیده‌اید که شما و کسب و کارتان می‌تواند بهتر از شرایط کنونی باشد. شما قطعا در ذهن خود امید و آرزوهایی دارید که این آرزوها می‌توانند کوچک باشند یا جاه طلبانه و به شدت بزرگ. در هر صورت، ما می‌توانیم جلسه‌ای را برای شما برگزار و تسهیل نمائیم که شرایطی محیا شود تا با استفاده از عوامل زیر به اهداف مد نظر خود و سازمان خود برسید: 

برنامه عملیاتی که به نتیجه می‌انجامد

یکی از نکات داشتن جلسه برنامه‌ریزی استراتژیک بیان وضعیت مطلوب شرکت در آینده است. (بعنوان مثال درآمد بیشتر، مشتریان بیشتر، برگشت مشتریان بیشتر، نقدینگی بالاتر و…) و ارائه برنامه عملیاتی برای خود و تیم خود براساس چشم انداز گفته شده است. (مثال: نقشه راه رشد). این کارها تجارت را به سمت افق جدید سوق می‌دهد. برنامه عملیاتی ضعیف منجر به اجرای ضعیف و نتایج ضعیف می‌شود. داستان احتیاط را بخاطر بیاورید که گفته میشد 70% برنامه ریزی‌های عملیاتی اجرا نمی‌شوند. ما به مشتریان خود کمک می‌کنیم تا جزو آن 30 درصد موفق باشند.

همکاری و پاسخگویی

یکی از بزرگترین فواید برگزاری کارگاه‌های استراتژی ایجاد موقعیتی است تا به شما و همکارانتان یادآور شود که بر روی کسب و کار خود سوار شوید نه فقط داخل عمق آن غرق شوید و با هم مثل یک تیم واقعی کار کنید. تیم‌های واقعی هسته اصلی تمرکز خود را روی کسب و کار خود قرار می‌دهند، و فقط به فکر کارها و وظایف خود نیستند. آن‌ها به این درک رسیده‌اند که تمام برنامه ریزی استراتژیک برای رسیدن به عکس بزرگ و هدف اصلی است.

شفافیت سازمانی

زمانیکه قبل از برگزاری جلسه با مهمان‌ها، از ایشان میپرسیم که مهمترین چیزیکه نیاز دارند در جلسه بدست بیاورند چیست؟ 90 درصد مواقع از ما میخواهند تا شفافیت در سازمان بیشتر شود. الا کجا هستیم؟ در آینده نزدیک به چگونه به موفقیت خواهیم رسید؟ چه کسی چه وظایفی را در چه زمان‌هایی انجام خواهد داد- و چگونه به همدیگر پاسخگو باشیم؟ اگر شرایط تغییر کند چه میشود؟

نمونه هایی از آنچه مشتریان در هنگام برنامه ریزی خود به دست آورده اند

-تغییر قدم‌ها برای رسیدن به آرزوهای آینده را شناسایی کردند و یک برنامه رشد 3 ساله ایجاد کردند تا به سرعت تجارت خود را به سمت آن آینده جدید هیجان انگیز سوق دهند.

-نقشه فرصت‌های رشد کنونی و آینده را براساس طبقه بندی کالا و بازار ترسیم کرده‌اند. فرصت‌های بالقوه با احتمال زیاد را برای سرمایه گذاری در آینده شناسایی کرده‌اند. دسته بندی‌های با پتانسیل کم برای سرمایه گذاری را کاهش یا حذف کردند.

-ده‌ها طرح و پروژه موجود و برنامه‌ریزی شده را مورد کاوش و ارزیابی قرار داده اند. پنج ایده “سنگ بزرگ”را سازماندهی مجدد کردند. برنامه‌ای عملی تهیه کرده اند که نقاط عطف، جدول زمانی و رهبران پروژه را مشخص می‌کنند.

-علل اصلی اختلافات و اختلال عملکرد تیم‌های ارشد را نشان دادند. هنجارهای رفتاری تیمی و فرآیندهای ارتباطی را برای به حداقل رساندن چالش‌های همکاری در  آینده توسعه داده اند.

-تیم رهبری پس از کاوش در صنعت و روندهای بزرگ اقتصادی، متوجه شدند که مدل کسب و کار آن‌ها منسوخ شده و در معرض اختلال است. بنابراین آن‌ها توافق کردند که یک مدل کسب و کار کاملاً جدید را دنبال کنند.

-پس از مشخص شدن محمدویت‌ها در نوآوری به عنوان یک خطر اصلی، شرکت کنندگان در کارگاه ده‌ها ایده و محصول جدید بالقوه سودآور را یافتند تا مورد آزمایش و در طولانی مدت ارزیابی قرار گیرند.

-چند بازار مشابه را شناسایی کردند که می توانند در کوتاه مدت مورد بهره برداری قرار بگیرند و چندین مورد دیگر که می‌توانند با سرمایه گذاری جزئی و تغییرات ساختاری در میان مدت نفوذ کنند.

-پس از بررسی عمیق آنچه در حال انجام است و چه کارهایی نیست ، تیم ارشد نیاز به تسریع در فروش آنلاین را در حالی که ظرفیت انبارداری و توزیع داخلی را افزایش می‌دهد ، شناسایی کردند.

چه انتظاراتی باید از یک جلسه مشاوره داشت؟

بصورت مداوم با مهمانان و مدیران شرکت‌ها جلسه می‌گذاریم تا انتظارت و توقعات آن‌ها از جلسه را دریابیم. باید بدانیم که انتظارات برای هر پروژه متفاوت است.

اما پروژه‌های برنامه ریزی استراتژیک ما همیشه دارای سه مرحله هستند:

قبل از جلسه مشاوره

این مرحله اغلب سخت ترین مرحله مشاوره است. به این دلیل که قبل از تشکیل جلسه ما باید به اندازه کافی با هیئت مدیره و حامیان پروژه وقت صرف کنیم تا اهداف و انتظارات آن‌ها را متوجه شویم. ما برنامه استراتژیک قبلی (در صورت وجود) و بقیه مطالب مرتبط را مرور می‌کنیم. ممکن است پیش از جلسه نظرسنجی‌ها ، ارزیابی آنلاین یا سؤالات اولیه را توزیع کنیم. و بطور معمول برای آشنایی با دیدگاه‌ها و برنامه‌های آن‌ها در مورد جلسه آتی، پیشاپیش با همه شرکت کنندگان برنامه‌ریزی شده صحبت می‌کنیم.

در حین جلسه مشاوره

این‌جا زمانی است که جادو اتفاق می افتد! با درک واضح از انتظارات و نتایج کاری مورد نظر که باید در طول جلسه همیشه در ذهن ایجاد شود، ما شرکت کنندگان را در کارزار تحقیقات، بحث ، مناظره، اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی عملیاتی راهنمایی می‌کنیم. ما شما و تیم شما را در پاسخ به سؤالات لازم برای ایجاد تمرکز و تراز کردن تسهیل می‌کنیم و اطمینان می‌دهیم که شرکت کنندگان یک برنامه عملیاتی جامع ایجاد می کنند – که چه کسی باید چه کاری را در چه زمانی انجام دهد – تا همه متعهد به اجرای برنامه جدید شما باشند.

بعد از جلسه مشاوره

در طی چند روز پس از اتمام جلسه برنامه‌ریزی شما، ما مستندات کتبی از خروجی‌های جلسه، ضرورت‌های استراتژیک، برنامه‌های عملیاتی و غیره را ارائه می‌دهیم. این سند به شرکت کنندگان یادآوری می‌کند چه کارهایی با هم انجام داده‎اند و چه تعهداتی به یکدیگر و سازمان شما داده‌اند.

همچنین از طریق کنفرانس تلفنی یا ویدئویی با شما ارتباط برقرار می‌کنیم تا جلسات شما را مرور کنیم، در مورد نحوه اجرا تبادل نظر کنیم و پیشنهادهایی را برای موفقیت‌های پیش رو ارائه دهیم.

چرخه برنامه‌ریزی استراتژیک

در زمان همکاری با مشتریان تدوین برنامه‌ریزی استراتژیک، اغلب از “مدل شکل‌دهی و اجرای استراتژی” برای کمک به اجرای پروژه استفاده می‌کنیم.

گاهی اوقات چالش سازمان، تعریف و یا تجدید نظر در مورد ساختارهای اساسی سازمان مانند اهداف کوتاه مدت، اهداف میان مدت، مدل کسب و کار، ارزش پیشنهادی یا استراتژی‌ است. ما این بخش از فرآیند برنامه‌ریزی استراتژیک را “تنظیم مقاصد” نام گذاری می‌کنیم.

از طرف دیگر، بسیاری از مشتری‌ها از ساختارهای استراتژیک خود راضی هستند، اما برای دستیابی به اهداف اجماعی میان مدت و استراتژی‌هایی که به آن‌ها در تحقق اهداف کمک می‌کند، نیازمند کمک هستند. ما این بخش از فرآیند برنامه‌ریزی استراتژیک را “برنامه‌ریزی جهشی” نام‌گذاری می‌کنیم – شما اهداف را تعیین می‌کنید و برنامه‌ریزی می‌کنید تا به آن اهداف برسید.

پس از تعیین اهداف میان مدت سازمان، فرصت‌ها و تهدیدها مشخص می‌شوند و استراتژی‌های کلی با آن همسو می‌شوند، گام بعدی ایجاد اهداف سالانه و برنامه‌های عملیاتی دقیق برای تحقق آن اهداف است. این مرحله “پیمایش” فرایند است که بدون شک لازم است تنظیمات و اصلاحات دوره انجام شود.

اجرای استراتژی‌ها کلید موفقیت شماست. به یاد داشته باشید، 70٪ از برنامه‌های استراتژیک اجرا نمی‌شوند. بنابراین، اگر واقعاً به دنبال اجرای استراتژی‌های خود هستید، به مزیت رقابتی که ایجاد خواهید کرد فکر کنید!

ما در تمام این چرخه شکل‌دهی و اجرای استراتژی به راحتی و با تجربه اجرا می‌کنیم. ما یک راه حل “کنسروی” را به هر کسب و کار تجویز نمی‌کنیم. به شما کمک می‌کنیم تا فقط روی عناصری تمرکز کنید که بیشترین ارزش را برای شما، تیم و سازمان شما ایجاد کند.

.

.

.

.

تدوین استراتژی‌های درست جهت کمک به برندینگ حرفه‌ای

.

.

.

..

 
 

اصلاح کسب و کار به سمت نیاز مشتری، ارتباط بیشتر با مشتریان، رقابت و کسب سود بیشتر

.

.

.

.

.

 

..

آیا برنامه‌ریزی استراتژی شما 

به موقعیت کنونی برندتان کمکی می‌کند؟

آیا مشتریان هدف شما می‌دانند که در حال صحبت با آن‌ها هستید؟

آیا تلاش می‌کنید که نشان دهید چقدر برند شما متفاوت است؟

آیا مشتریان هدف شما فکر می‌کنند ارائه برند شما مرتبط با نیازشان است؟

آیا آخرین کمپین شما شکست خورد؟

آیا برند شما برای کشش و موفقیت تلاش می‌کند؟

آیا تاکتیک‌ها و پیغام برندتان را تغییر داده‌اید اما کمکی نکرده است؟

آیا ناامید شده‌اید که برند شما هنوز نتواسته جایگاه خود را پیدا کند؟

آیا هنوز به اهداف فروش خود نرسیدید و مطمئن نیستید چگونه به اهداف خود میرسید؟

مهندسین برند ما برای مشتریان B2B و B2C شما کار می‌کنند.

چگونه به شما کمک می‌کنیم؟

استراتژی کسب و کار

اجرای برنامه‌های ورود به بازار

تحول دیجیتال

پیاده‌سازی CRM

برنامه ایجاد ارزش 360 درجه

بنیادهای راه‌اندازی تجارت الکترونیک

بازاریابی و برندینگ

استراتژی برندینگ

استراتژی‌های تجاری

تحقیق بازار

شناسایی بازار هدف

استراتژی و برنامه‌ریزی بازاریابی

برنامه‌ریزی تبلیغات چند محوره

پیاده‌سازی ارزش‌های پیشنهادی

استراتژی سازمان و مالی

تدوین استراتژی مالی شرکت

استراتژی مالکیت و ادغام

مذاکرات مربوط به قرارداد شخص ثالث

ابزارهای عملکردی و مدیریتی

دروازه‌های پرداخت

مدیریت منابع انسانی

تعریف KPI ها

راه‌های بازگشت سرمایه کوتاه مدت و بلند مدت

“به جرگه نخبگان خالقان ارزش پایدار بپیوندید”

 

شتاب رشد را بیشتر کنید، با تیم خود هماهنگ‌تر شوید، بهره‌وری را ارتقا دهید و خیلی موارد بیشتر

برنامه‌ریزی استراتژی، برنامه‌ریزی رشد، برنامه‌ریزی بلند مدت، هدف گذاری و هرچه که اسمش را می‌گذارید، سازمان شما احتیاج دارد تا بداند که الان در کجا بسر می‌برد و از چه نقطه‌ای باید حرکت کند. و همه باید در همان نقطه برنامه ریزی شده باشند، به ویژه اعضای تیم ارشد رهبری شما. شما احتیاج دارید تا استراتژی شفافیت، تمرکز و تمایل را در سازمان خود بسازید.

* در دوران اختلال، داشتن استراتژی از همه فعالیت‌ها مهم‌تر است. ما راه حل‌های خلاقانه پیشنهاد می‌دهیم تا به شرکت‌ها کمک شده استراتژی برنده پیاده کنند. ما با متخصصان خود تلاش می‌کنیم تا توانایی، ابزار، فناوری و استعدادهای بی‌نظیری برای هر کسب و کار رشد و ارتقا داده شود. 

به شما کمک خواهیم کرد تا در شرایط اکو سیستم متغیر، حرکت در شرایط عدم قطعیت و انعطاف پذیری با موفقیت حرکت کنید. 

 

 

برنامه ریزی استراتژی کار غیر معمولی نیست، اما ساده هم نیست

بخش ساده

قلب برنامه ریزی استراتژیک پاسخ دادن به سوالات مهم ذیل است:

 

 – ما الان کجا هستیم؟

– موفقیت در آینده چه شکلی است؟

– چه شکاف‌هایی بین موقعیت کنونی ما و موقعیت انتظار داشته ما در آینده وجود دارد؟

–  کدام شکاف ها برای پریدن از موقعیت کنونی مهم‌ترین هستند؟

– چه کسی باید چه کارهایی در چه زمان‌هایی انجام دهد؟

بخش دشوار

به این صورت است که وسوسه کنیم واقعیت‌های فعلی را به جلو بکشیم. فرضیات و سوگیری‌های چالش برانگیز در مورد شغل و بازار شما سخت است.

این کار آسانی است که لیست بلند بالایی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا به اهداف خود در آینده نزدیک شوید تهیه شود. اما آن لیست ممکن است منایع شما را هدر دهد (زمان، نیروی کار، پول و…)

اولویت بندی کاری که باید انجام دهید در مقابل کاریکه می‌توانید انجام دهید سخت است.

طرحیکه در واقعیت عملی نشده است فقط یک رویاست!  دستیابی به همترازی و به واقع رساندن یک برنامه عملی دشوار است.

چه انتظاراتی باید از یک کارگاه برنامه‌ریزی داشت؟

اگر شما به برنامه‌ریزی استراتژی فکر می‌کنید، پس اجتمالا به این نکته رسیده‌اید که شما و کسب و کارتان می‌تواند بهتر از شرایط کنونی باشد. شما قطعا در ذهن خود امید و آرزوهایی دارید که این آرزوها می‌توانند کوچک باشند یا جاه طلبانه و به شدت بزرگ. در هر صورت، ما می‌توانیم جلسه‌ای را برای شما برگزار و تسهیل نمائیم که شرایطی محیا شود تا با استفاده از عوامل زیر به اهداف مد نظر خود و سازمان خود برسید: 

برنامه عملیاتی که به نتیجه می‌انجامد

یکی از نکات داشتن جلسه برنامه‌ریزی استراتژیک بیان وضعیت مطلوب شرکت در آینده است. (بعنوان مثال درآمد بیشتر، مشتریان بیشتر، برگشت مشتریان بیشتر، نقدینگی بالاتر و…) و ارائه برنامه عملیاتی برای خود و تیم خود براساس چشم انداز گفته شده است. (مثال: نقشه راه رشد). این کارها تجارت را به سمت افق جدید سوق می‌دهد. برنامه عملیاتی ضعیف منجر به اجرای ضعیف و نتایج ضعیف می‌شود. داستان احتیاط را بخاطر بیاورید که گفته میشد 70% برنامه ریزی‌های عملیاتی اجرا نمی‌شوند. ما به مشتریان خود کمک می‌کنیم تا جزو آن 30 درصد موفق باشند.

همکاری و پاسخگویی

یکی از بزرگترین فواید برگزاری کارگاه‌های استراتژی ایجاد موقعیتی است تا به شما و همکارانتان یادآور شود که بر روی کسب و کار خود سوار شوید نه فقط داخل عمق آن غرق شوید و با هم مثل یک تیم واقعی کار کنید. تیم‌های واقعی هسته اصلی تمرکز خود را روی کسب و کار خود قرار می‌دهند، و فقط به فکر کارها و وظایف خود نیستند. آن‌ها به این درک رسیده‌اند که تمام برنامه ریزی استراتژیک برای رسیدن به عکس بزرگ و هدف اصلی است.

شفافیت سازمانی

زمانیکه قبل از برگزاری جلسه با مهمان‌ها، از ایشان میپرسیم که مهمترین چیزیکه نیاز دارند در جلسه بدست بیاورند چیست؟ 90 درصد مواقع از ما میخواهند تا شفافیت در سازمان بیشتر شود. الا کجا هستیم؟ در آینده نزدیک به چگونه به موفقیت خواهیم رسید؟ چه کسی چه وظایفی را در چه زمان‌هایی انجام خواهد داد- و چگونه به همدیگر پاسخگو باشیم؟ اگر شرایط تغییر کند چه میشود؟

نمونه هایی از آنچه مشتریان در هنگام برنامه ریزی خود به دست آورده اند

-تغییر قدم‌ها برای رسیدن به آرزوهای آینده را شناسایی کردند و یک برنامه رشد 3 ساله ایجاد کردند تا به سرعت تجارت خود را به سمت آن آینده جدید هیجان انگیز سوق دهند.

-نقشه فرصت‌های رشد کنونی و آینده را براساس طبقه بندی کالا و بازار ترسیم کرده‌اند. فرصت‌های بالقوه با احتمال زیاد را برای سرمایه گذاری در آینده شناسایی کرده‌اند. دسته بندی‌های با پتانسیل کم برای سرمایه گذاری را کاهش یا حذف کردند.

-ده‌ها طرح و پروژه موجود و برنامه‌ریزی شده را مورد کاوش و ارزیابی قرار داده اند. پنج ایده “سنگ بزرگ”را سازماندهی مجدد کردند. برنامه‌ای عملی تهیه کرده اند که نقاط عطف، جدول زمانی و رهبران پروژه را مشخص می‌کنند.

-علل اصلی اختلافات و اختلال عملکرد تیم‌های ارشد را نشان دادند. هنجارهای رفتاری تیمی و فرآیندهای ارتباطی را برای به حداقل رساندن چالش‌های همکاری در  آینده توسعه داده اند.

-تیم رهبری پس از کاوش در صنعت و روندهای بزرگ اقتصادی، متوجه شدند که مدل کسب و کار آن‌ها منسوخ شده و در معرض اختلال است. بنابراین آن‌ها توافق کردند که یک مدل کسب و کار کاملاً جدید را دنبال کنند.

-پس از مشخص شدن محمدویت‌ها در نوآوری به عنوان یک خطر اصلی، شرکت کنندگان در کارگاه ده‌ها ایده و محصول جدید بالقوه سودآور را یافتند تا مورد آزمایش و در طولانی مدت ارزیابی قرار گیرند.

-چند بازار مشابه را شناسایی کردند که می توانند در کوتاه مدت مورد بهره برداری قرار بگیرند و چندین مورد دیگر که می‌توانند با سرمایه گذاری جزئی و تغییرات ساختاری در میان مدت نفوذ کنند.

-پس از بررسی عمیق آنچه در حال انجام است و چه کارهایی نیست ، تیم ارشد نیاز به تسریع در فروش آنلاین را در حالی که ظرفیت انبارداری و توزیع داخلی را افزایش می‌دهد ، شناسایی کردند.

چه انتظاراتی باید از یک جلسه مشاوره داشت؟

بصورت مداوم با مهمانان و مدیران شرکت‌ها جلسه می‌گذاریم تا انتظارت و توقعات آن‌ها از جلسه را دریابیم. باید بدانیم که انتظارات برای هر پروژه متفاوت است.

اما پروژه‌های برنامه ریزی استراتژیک ما همیشه دارای سه مرحله هستند:

قبل از جلسه مشاوره

این مرحله اغلب سخت ترین مرحله مشاوره است. به این دلیل که قبل از تشکیل جلسه ما باید به اندازه کافی با هیئت مدیره و حامیان پروژه وقت صرف کنیم تا اهداف و انتظارات آن‌ها را متوجه شویم. ما برنامه استراتژیک قبلی (در صورت وجود) و بقیه مطالب مرتبط را مرور می‌کنیم. ممکن است پیش از جلسه نظرسنجی‌ها ، ارزیابی آنلاین یا سؤالات اولیه را توزیع کنیم. و بطور معمول برای آشنایی با دیدگاه‌ها و برنامه‌های آن‌ها در مورد جلسه آتی، پیشاپیش با همه شرکت کنندگان برنامه‌ریزی شده صحبت می‌کنیم.

در حین جلسه مشاوره

این‌جا زمانی است که جادو اتفاق می افتد! با درک واضح از انتظارات و نتایج کاری مورد نظر که باید در طول جلسه همیشه در ذهن ایجاد شود، ما شرکت کنندگان را در کارزار تحقیقات، بحث ، مناظره، اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی عملیاتی راهنمایی می‌کنیم. ما شما و تیم شما را در پاسخ به سؤالات لازم برای ایجاد تمرکز و تراز کردن تسهیل می‌کنیم و اطمینان می‌دهیم که شرکت کنندگان یک برنامه عملیاتی جامع ایجاد می کنند – که چه کسی باید چه کاری را در چه زمانی انجام دهد – تا همه متعهد به اجرای برنامه جدید شما باشند.

بعد از جلسه مشاوره

در طی چند روز پس از اتمام جلسه برنامه‌ریزی شما، ما مستندات کتبی از خروجی‌های جلسه، ضرورت‌های استراتژیک، برنامه‌های عملیاتی و غیره را ارائه می‌دهیم. این سند به شرکت کنندگان یادآوری می‌کند چه کارهایی با هم انجام داده‎اند و چه تعهداتی به یکدیگر و سازمان شما داده‌اند.

همچنین از طریق کنفرانس تلفنی یا ویدئویی با شما ارتباط برقرار می‌کنیم تا جلسات شما را مرور کنیم، در مورد نحوه اجرا تبادل نظر کنیم و پیشنهادهایی را برای موفقیت‌های پیش رو ارائه دهیم.

چرخه برنامه‌ریزی استراتژیک

در زمان همکاری با مشتریان تدوین برنامه‌ریزی استراتژیک، اغلب از “مدل شکل‌دهی و اجرای استراتژی” برای کمک به اجرای پروژه استفاده می‌کنیم.

گاهی اوقات چالش سازمان، تعریف و یا تجدید نظر در مورد ساختارهای اساسی سازمان مانند اهداف کوتاه مدت، اهداف میان مدت، مدل کسب و کار، ارزش پیشنهادی یا استراتژی‌ است. ما این بخش از فرآیند برنامه‌ریزی استراتژیک را “تنظیم مقاصد” نام گذاری می‌کنیم.

از طرف دیگر، بسیاری از مشتری‌ها از ساختارهای استراتژیک خود راضی هستند، اما برای دستیابی به اهداف اجماعی میان مدت و استراتژی‌هایی که به آن‌ها در تحقق اهداف کمک می‌کند، نیازمند کمک هستند. ما این بخش از فرآیند برنامه‌ریزی استراتژیک را “برنامه‌ریزی جهشی” نام‌گذاری می‌کنیم – شما اهداف را تعیین می‌کنید و برنامه‌ریزی می‌کنید تا به آن اهداف برسید.

پس از تعیین اهداف میان مدت سازمان، فرصت‌ها و تهدیدها مشخص می‌شوند و استراتژی‌های کلی با آن همسو می‌شوند، گام بعدی ایجاد اهداف سالانه و برنامه‌های عملیاتی دقیق برای تحقق آن اهداف است. این مرحله “پیمایش” فرایند است که بدون شک لازم است تنظیمات و اصلاحات دوره انجام شود.

اجرای استراتژی‌ها کلید موفقیت شماست. به یاد داشته باشید، 70٪ از برنامه‌های استراتژیک اجرا نمی‌شوند. بنابراین، اگر واقعاً به دنبال اجرای استراتژی‌های خود هستید، به مزیت رقابتی که ایجاد خواهید کرد فکر کنید!

ما در تمام این چرخه شکل‌دهی و اجرای استراتژی به راحتی و با تجربه اجرا می‌کنیم. ما یک راه حل “کنسروی” را به هر کسب و کار تجویز نمی‌کنیم. به شما کمک می‌کنیم تا فقط روی عناصری تمرکز کنید که بیشترین ارزش را برای شما، تیم و سازمان شما ایجاد کند.